web analytics

Increasing use of mobile payments in Europe

Original Title in Persian: اف زای ش
ک ارب رد پ رداخت موب ای لی در اروپ

امروزه در اتحادیه اروپایی، مصرف‌کنندگان بیشتر و بیشتر تمایل دارند تا تراکنش خرید و فروش را با گوشی هوشمند یا تبلت خود انجام دهند. در میان کشورهایی که مصرف‌کنندگان آن، بیشترین کاربری گوشی همراه برای انجام این گونه تراکنش‌ها را دارند، ترکیه رهبری مطلق را در اختیار دارد. این به وضوع در گزارش yStats.com با عنوان “روش‌هایی اروپایی پرداخت آنلاین:نیمه نخست ۲۰۱۵”  آشکار است.

سایت ystats.com برخی از یافته‌های این گزارش را که شامل روش‌های پرداخت در بلاروس، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، مجارستان، ایتالیا، هلند، نروژ، لهستان، روسیه، اسپانیا، سوئد، سویس، ترکیه و بریتانیا می‌شود را منتشر کرده است. با ایکامیت همراه باشید.

پرداخت‌ موبایلی

این شرکت پژوهشی می‌گوید که اگرچه روش پرداخت با گوشی همراه اپل، با نام Apple pay در تابستان امسال در بریتانیا اجرایی شده است، اما هنوز هم مصرف کنندگان در این کشور بیشتر به حساب بانکی یا پی‌ پال PayPal به عنوان ” کیف پول گوشی همراه” اعتماد بیشتری دارند. بااین‌حال، بکارگیری از گوشی همراه برای پرداخت در حال افزایش است. همچنین در مغازه‌ها نیز، فناوری پرداخت بدون تماس درحال سرعت گرفتن است. برای نمونه در فرانسه شمار مراکز فروش که انجام این گونه پرداخت‌ها را می‌پذیرند به رقم دویست و پنجاه هزار تا رسیده است.

گذشته بر پرداخت با موبایل، این “شرکت مطالعات بازاری” که مرکز آن در شهر هامبورگ قرار دارد، گزارش کرده است که در اروپا، خریداران آنلاین تمایلات متنوعی در بکارگیری از روش‌های پرداخت دارند. برای نمونه در اروپای غربی، کشورهایی مانند بریتانیا، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا و کشورهای شمال اروپا، پرداخت بروش کارتی خیلی پرطرفدار است. اما در هلند، مصرف کنندگان به پرداخت به روش ِمحلی iDeal اعتماد دارند و این روش بیش از نیمی از بازار را در دست گرفته است.

روش‌های پرداخت محبوب در آلمان و فرانسه

در سال گذشته شمار علمیات‌ های بستانکاری و بدهکاری به روش آنلاین بیشتر از همین مقدار برای کارت‌های اعتباری بود در آلمان بوده است. بیش از نیمی از خریدهای آنلاین آلمانی‌ها (۵۶%) پس از دریافت کالا، به‌وسیله انتقالات بانکی پرداخت، انجام شده است، درحالی که ۲۴% پرداخت‌ها پیش از دریافت کالا، پرداخت را انجام داده‌اند. کارت اعتباری به‌وسیله ۲۰% کاربران استفاده شده است، درحالی که این مقدار برای چهار سال گذشته ۲۱% بود. خدمات پرداخت آنلاین مانند PayPal، Sofort Überweisung و Giropay محبوبیت زیادی یافته است. اکنون این روش‌های پرداخت، توسط ۵۵% از خریداران استفاده می‌شود.

پایگاه yStats از راه توییتر نیز داده‌های جالبی را درباره روش‌های پرداخت در فرانسه منتشر کرده است. در شش ماهه نخست سال ۲۰۱۵، کارت بانکی محبوب‌ترین روش پرداخت باقی مانده است، و تقریبا ۸۱% روش‌های پرداخت آنلاین را شامل می‌شود. خدمات پرداخت آنلاین در فرانسه به‌وسیله چهار نفر از هر ده کاربر استفاده شده است، درحالی که تنها یک سوم خریداران آنلاین در فرانسه از کارت های هدیه خرید استفاده کرده‌اند.

نسبت فراوانی روش‌های مختلف پرداخت اینترنتی در فرانسه

روش‌های پرداخت در اروپای شرقی
از دیگر یافته‌های این مطالعه این است که در در سال گذشته در جمهوری چک و بلاروس، بیش از نیمی از خریداران آنلاین، پرداخت را با پول نقد پس از رسیدن کالا انجام داده‌اند. در مجارستان بیش از دو سوم خریدهای آنلاین، پرداخت پول پس از دریافت کالا انجام شده است، که این هم شامل پرداخت با کارت و هم پرداخت بوسیله پول نقد می شود. در روسیه، پرداخت با کارت پس از دریافت کالا، از پرداخت با پول نقد پیشی گرفته و بعنوان محبوب‌ترین

Find out more: http://ecomit.ir/5149-mobile-payments-in-europe

Leave A Comment